دوربین آنالوگ

دوربین آنالوگ به دوربین‌های مداربسته‌ای گفته می‌شود که سیگنال‌های ویدئویی را به جای سیگنال‌های دیجیتال ۰ و ۱ ، به شکل امواج آنالوگ ارسال می‌کند. تمام انواع دوربین مداربسته قدیمی از این روش برای ارسال داده‌ها استفاده می‌کردند. امروزه برخی از دوربین‌های IP نیز دارای پورت خروجی آنالوگ هستند تا بتوان از تجهیزات نظارت تصویری قدیمی استفاده کرد.

دوربین مداربسته آنالوگ تصاویر را به وسیله یک ضبط کننده دیجیتال به اسم دستگاه DVR ضبط می‌کند. دستگاه دی وی آر سیگنال‌های آنالوگ را به یک قالب دیجیتال تبدیل کرده، آن را فشرده می‌کند و سپس تصاویر را بر روی یک هارد ضبط می‌کند. برای مشاهده فیلم، دستگاه DVR آنالوگ باید به یک مانیتور وصل باشد. همچنین دستگاه دی وی آر می‌تواند به یک روتر متصل شود تا از طریق یک شبکه داخلی برای دسترسی از راه دور پخش شود.

موارد استفاده از دوربین آنالوگ

شکی نیست که یک سیستم دوربین مدار بسته IP، تصویری با وضوح بسیار بالاتر با جزئیاتی بهتر از یک سیستم آنالوگ ارائه می‌دهد. در حال حاضر هزاران دوربین مداربسته آنالوگ\ در سراسر کشور نصب شده‌است و ممکن است بسیاری از مشاغل تصمیم به ارتقا به دوربین مدار بسته IP داشته باشند، اما هنوز هم دوربین مدار بسته آنالوگ برای بسیاری از مشاغل بیشترین مزیت را دارد.

دوربین های آنالوگ همچنین می‌توانند در روش‌های جدید و به صورت “ترکیبی” استفاده شوند. در یک سیستم مدار بسته هیبریدی می‌توان از هر دو دوربین مداربسته آنالوگ و IP همزمان استفاده کرد. همچنین استفاده از دستگاه ویدئو انکدر (network video encoders) باعث می‌شود بدون نیاز به سرمایه‌گذاری و خرید دوربین‌های جدید، به راحتی خروجی دوربین‌های آنالوگ را به سیگنال دیجیتالی تبدیل کنید. با این کار در واقع دوربین های آنالوگ را به دوربین‌های IP تبدیل می‌کنید. ( این کار را می‌توان با دستگاه مبدل دوربین آنالوگ به ip نیز انجام داد)

مزایا و معایب دوربین آنالوگ

برای دانستن اینکه دوربین مداربسته آنالوگ چیست، باید حتما در مورد مزایا و معایب آن نیز بدانیم تا بتوانیم ادعا کنیم اطلاعات کاملی در این مورد داریم.

مزایای سیستم مداربسته آنالوگ

دوربین آنالوگ

قیمت کمتر دوربین‌های آنالوگ نسبت به دوربین‌های مداربسته دیجیتال، باعث می‌شود آنها به طور کلی مقرون‌به‌صرفه‌تر باشند.دوربین های آنالوگ در هنگام طراحی انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و می‌توان از مدل‌های مختلف در طراحی سیستم های امنیتی استفاده کرد.تنوع بیشتری دارند. از آنجا که دوربین آنالوگ مدار بسته مدت زمان طولانی‌تری نسبت به دوربین تحت شبکه به وجود آمده است، به همین دلیل مدل‌ها و سبک‌های بیشتری از آنها در بازار موجود است.

دیگر مزایای دوربین مداربسته آنالوگ:

مناسب برای سیستم‌های امنیتی کوچکسهولت نصب و اشکال‌زداییبدون مشکل سازگاریبدون تأخیر هنگام پخش فیلمدور برد انتقال سیگنال بدون تجهیزات اضافیقابلیت اطمینان و پایداری نظارت تصویری

معایب سیستم مداربسته آنالوگ

از معایب سیستم مداربسته آنالوگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای مناطق وسیع و مسافت‌های طولانی مناسب نیست.دوربین مداربسته آنالوگ به طور کلی دارای قابلیت‌های بنیادی و اصلی هستند و برخی ویژگی‌هایی که ممکن است برای نیازهای شما ضروری باشد را ندارند (به عنوان مثال بزرگنمایی دیجیتال).سیگنال‌های دریافت شده از دوربین آنالوگ رمزگذاری نشده است. یعنی یک هکر می‌تواند به طور بالقوه به سیستم شما دسترسی پیدا کند. (این مورد را می‌توان با پروتکل‌های امنیتی شبکه رفع کرد)

دیدگاه‌ها 0

ارسال دیدگاه

*
*